Hakkımızda

  • 1969

1969 yılında kurulan OTO KOLAYLIK, Aydın’da traktör yedek parça sektörüne ilk adımını atmıştır.

25.000 ‘ i aşan ürün portföyü ile hem Türkiye genelinde, hem de Avrupa, Afrika, Güney Amerika, Asya ve Orta Doğu’da yaklaşık 1.000 işletmeye, 400’e yakın tedarikçisiyle hizmet vermektedir.

Massey Ferguson, Fiat Traktör & New Holland, Ford Traktör, Steyr & Başak Traktör, John Deere, Same & Deutz ve Landini başta olmak üzere birçok uluslararası markanın hem orijinal hem de yan sanayi yedek parçalarını bünyesinde barındırmaktadır.

2007 yılında ‘Adertrac’ tescilli markasıyla özel üretim traktör yedek parça ürünleri piyasaya sürülmüştür.

2013 yılında, müşterilerine daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla 3.500 metrekare kapalı alana sahip İzmir şubesini faaliyete geçiren OTO KOLAYLIK, İzmir ve Aydın da olmak üzere toplamda 6.000 metrekarelik tesisle hizmet vermektedir.

Aynı yıl, Şakra İç Ve Dış Ticaret Ltd. Şti. kurularak ihracata ilk adım atılmıştır. Kısa sürede birçok ülkede çeşitli firmalara ürün tedarik edilmiştir.

OTO KOLAYLIK gelişen teknolojiye ayak uydurarak; müşterileri ile sağlıklı bir bağlantı kurmak amacıyla ürün ve stok değişikliklerini anlık olarak takip edebilmeyi sağlayan B4B online sipariş sistemini de devreye sokmuştur.

Vizyonu; köklü geçmişi ile birlikte sektörde Türkiye’nin öncü firması olmak, hizmet ve ürün kalitesi ile hem yurtiçi hem yurtdışında tüketicinin birinci tercihi olmaktır.

Misyonu; kalite ve fiyat istikrarını sürdürerek Türkiye’nin yanı sıra tüm dünyada aranan ve bilinen bir firma olmaya devam etmektir.